Zimní soutěž pro děti o nejzajímavějšího SNĚHULÁKA

Zimní soutěž pro děti o nejzajímavějšího SNĚHULÁKA
Autorem Kristina F

Dostali jsme ve školce velký úkol, máme vyrobit, namalovat, postavit, či jinak zpracovat sněhuláka. Prostě takový rodinný projekt. A protože se nám nápad moc líbí, vyhlašujeme soutěž o nejzajímavějšího sněhuláka také. Do soutěže se klidně zapojte celá rodina. Není důležité vyhrát, ale dělat něco společně, a proto, rodiče, nechte dětem volnou ruku a třeba si vyrobte každý svého sněhuláka.

Podmínky soutěže pro děti

  • Soutěžíme od 11. 1. 2017 do 11. 2. 2017
  • Fotografie výroby a hotových výrobků nám zasílejte na e-mail info@kouzelnavychova.cz
  • POZOR: Do soutěže nebudou zařazeny fotografie výrobků ze školky
  • Účastnit se mohou malí i velcí – velcí pouze jako dohled a pomocné ruce!
  • Sdílejte tuto soutěž na svém profilu, veřejně z naší FB stránky
  • Odměníme DVA výherce – vyhlášení 11. 2. 2017

Mámy a tátové pozor, soutěžíme

U nás se fantazii meze nekladou, takže netrváme na tom, aby sněhulák měl na hlavě červený hrnec s jedním uchem, mrkev místo nosu, jen tři koule, černé oči a bílou barvu, protože sníh je přece bílý. Když jsem se několikrát ptala Domči, proč nám maluje barevné vlasy nebo proč je veverka modrá a kočka zelená, odpověděl mi, stručně: „Barney je taky fialový dinosaurus a nikomu to nevadí“. Pro ty, kteří neznají Barneyho, přikládám fotografii níže.

Barney dětský kamarád

Jak začíná dětské malování?

Uvědomila jsem si, že dětské malování začíná takto: dítě objeví fix, pastelku, propisku, zjistí, že maluje. Zkusí, jestli maluje na stěnu, podlahu, skříň nebo televizi. Poté zjistí, že malovat může jen na papír. Ze začátku maluje většinou jen jednou barvou. My se po nějaké době začneme dožadovat, aby dítě malovalo barvičkami, aby malovalo zkrátka věci tak, jak je vidí. Jenže dítěti se poté barvičky zalíbí až natolik, že táta má fialový obličej a zelené ruce. Máma je zase celá růžová, stále a na každém obrázku, a to jen proto, že se zmínila, že růžová barva se jí líbí.

Děti malují obrázky také podle svých představ a znalostí z pohádek, nechme je proto udělat věci tak, jak ony chtějí. Vždyť je to jen obrázek a v dospělosti se svým barevným podobám na těch obrázcích ještě moc rádi zasmějete. Samozřejmě dítě učíme, ale děti potřebují také svou vlastní tvorbu a kreativitu.

Pro nás je dokonalost zbytečností, my oceníme dětskou „zpatlanost“ a kreativitu. Proto prosíme mámy i táty, aby moc nezasahovali do výroby sněhuláčků do soutěže, později možná vyhlásíme soutěž i pro vás.

Těšíme se na vaše výtvory a přejeme všem hodně štěstí.

Přidat komentář