3 nejlepší telefony s fotoaparátem pro rok 2022: dokonalé fotografie

Autorem Hedy

Hledáte nejlepší telefon s fotoaparátem pro pořizování dokonalých fotografií? Už nehledejte! V tomto příspěvku na blogu se podíváme na tři nejlepší telefony s fotoaparátem v roce 2022. Tyto telefony mají jedny z nejlepších fotoaparátů na trhu a jistě posunou vaše fotografické dovednosti na vyšší úroveň. Takže bez dalších okolků začněme!

Jaká jsou kritéria pro špičkový telefon s fotoaparátem? Pokud jde o telefony s fotoaparátem, je třeba se zaměřit na několik klíčových funkcí. V první řadě se ujistěte, že telefon má snímač s vysokým rozlišením. Ten zajistí, že vaše fotografie budou ostré a jasné, a to i při zvětšení nebo vytištění. Za druhé budete chtít zkontrolovat, zda má optickou stabilizaci obrazu (OIS). Tato funkce pomáhá snižovat rozmazanost fotografií, zejména při pořizování snímků při slabém osvětlení. A konečně se budete chtít ujistit, že telefon má rychlou závěrku. Ta pomůže zabránit rozmazání fotografií při pohybu, zejména při pořizování akčních snímků.

Nyní, když jsme si prošli, co hledat u špičkového telefonu s fotoaparátem, se podíváme na tři nejlepšíuchazečů pro rok 2022.

Iphone 13 pro

Iphone 13 Pro bude jedním z nejlepších telefonů s fotoaparátem pro rok 2022. Pro fotografování při slabém osvětlení byl navržen iPhone 13 Pro. Je tu zadní fotoaparát se třemi čočkami, teleobjektivem f/2,8, širokoúhlým objektivem f/1,5 a ultraširokým objektivem f/1,8, který nabízí lepší schopnosti při slabém osvětlení než předchozí iPhony. Širokoúhlý objektiv má větší clonu, která propouští 2,2× více světla, a je to dosud největší snímač dostupný v iPhonu, zatímco ultraširokoúhlý objektiv zachytí o 92 % více světla, což zlepšuje výkon při slabém osvětlení. Model Pro Max má nový 77mm teleobjektiv s 3násobným optickým přiblížením oproti 2,5násobnému u modelu 12 Pro Max a v kombinaci s ultraširokoúhlým objektivem je k dispozici 6násobný optický zoom a 15násobný digitální zoom.

Huawei P50 Pro 5G 2021

A konečně Huawei p50 pro 5g 2021 je další skvělou volbou pro telefon s fotoaparátem v roce 2022.  Optika HUAWEI XD Optics zlepšuje fotografování smartphonem tím, že umožňuje vyšší rozlišení, a obrazový procesor HUAWEI XD Fusion Pro zlepšuje věrnost obrazu. Hlavní matice fotoaparátu nabízí širokou paletu barev, zatímco matice SuperZoom dokáže zachytit snímky v krásné ostrosti z blízka i z dálky, z dálky i z blízka. Periskopový teleobjektiv HUAWEI s rozlišením 64 MP přiblíží vzdálené objekty a optika HUAWEI XD Optics zvyšuje kvalitu obrazu. Díky až 200násobnému zoomu můžete vždy pořídit jasný a stabilní záběr. Díky novému portrétu zadního fotoaparátu dokáže každý snímek zachytit zářivost pleti a vrátit ji zpět. Díky 100° ultraširokoúhlému přednímu fotoaparátu s automatickým ostřením, funkcí proti roztřesení AIS, duálnímu pohledu na přední a zadní část a 360°externímu pohledu můžete sdílet, co chcete, svým vlastním kreativním způsobem.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Dalším telefonem se skvělým fotoaparátem pro rok 2022 je Samsung Galaxy S22 Ultra. Zadní fotoaparát i širokoúhlý fotoaparát jsou pokryty sklem Super Clear Glass, které má nanovrstvu s mimořádně nízkou odrazivostí. Toto speciálněvyvinuté sklo a čočka minimalizují odlesky objektivu při fotografování i při slabém osvětlení. Brilantní povaha Galaxy S22 Ultra AI rozzáří tmavé fotografie jak 108Mpx širokoúhlým fotoaparátem, tak 40Mpx selfie fotoaparátem. Funkce Super Night Solution chytře rozjasňuje prostředí a umožňuje pořizovat fotografie v režimu Portrét bez ztráty ostrosti a zároveň používat noc jako pozadí.

Pokud tedy hledáte telefon, který pořizuje vynikající fotografie, kterýkoli z těchto tří telefonů bude dobrou volbou. Všechny nabízejí skvělé funkce a schopnosti, pokud jde o fotografování, takže s žádným z nich nemůžete udělat chybu. Tak na co ještě čekáte? Vyberte si svého favorita a připravte se na pořizování úžasných snímků!

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář