Co dělat, když se vaše dítě potýká s psychickými problémy?

Dětská duše, čistá duše. Bejvávalo! Dnes se deprese a psychické problémy nevyhýbají ani těm nejmladším. Příčinou všeho je rychlá doba, nedostatek času ze strany rodičů, tlaky na výkon ve škole a rovněž nekritické srovnávání mezi vrstevníky.

Ač se to zdá neuvěřitelné a mnoho laiků to překvapí, dětí, které se potýkají s narušenou psychikou, rok od roku přibývá. Nejvíce je trápí úzkosti a deprese, závislost na internetu, poruchy příjmu potravy a bohužel i sklony k sebepoškozování. Zjištění, že v hlavičce dítěte není něco v pořádku, je nejbolestnější pro rodiče. Dobře totiž vědí, že se bez odborné pomoci neobejdou, že je čeká martyrium léčby, která nemusí být zcela úspěšná. A hlavně, děje se to jejím nejmilejším, těm, které milují nejvíce. Sehnat odborníky pro léčbu dětských psychických nemocí je dnes jako hledat jehlu v kupce sena.

Psychózy a deprese se nevyhýbají ani dětem

Dětská psychoterapie je složitá lékařská věda. Dětská duše je mnohem citlivější než psychika dospěláka. Dospělý člověk má větší schopnost introspekce a sebereflexe, to znamená, že dokáže své myšlenky a pocity identifikovat a popsat. Mladiství klienti se ve svých emocích zpravidla nevyznají, jsou pro ně překvapující a o to méně snesitelné. Na nepříjemné psychické stavy reagují impulsivně. To v pražské klinice AdiCare dobře vědí, a proto k mladistvým uplatňují velmi specifický přístup.

Odborníci z kliniky AdiCare u dětí a mladistvých jednoznačně upřednostňují intenzivní psychoterapii před užíváním léků. Mnoho problémů je v tomto věku přechodného charakteru a zahajovat farmakoterapii je vhodné jen u nejzávažnějších problémů. Podceňovat průběh dětských problémů se ale rozhodně nevyplácí.

Nikdo o tom nemusí vědět!

Objednejte se na vstupní a nezávislou konzultaci a objevte nové možné metody léčby. V 90% všech případů se bude jednat o intenzivní, ale zcela diskrétní terapie, které se nebudou oficiálně vést ve zdravotní dokumentaci u pediatra. Dítě tak nebude předem zatíženo předsudky a diagnózou, která by se s ním táhla celý život. Objednejte se na telefonu 739 375 763 nebo online a zjistěte možnosti dalšího postupu.

Přidat komentář