Analýza pleti pomůže zlepšit váš vzhled

Autorem Hedy

 

 

Jedna z věcí, po které touží snad každá žena, je dokonalá pleť. Od přírody ji darem dostanou ale jen některé, ostatní si musí k zářivé a hebké pokožce pomoci správnou péčí.

Správná péče

Největším úskalím, které musíme při snaze o krásnou pleť zvládnout, je výběr vhodných kosmetických přípravků. Naše babičky si možná vystačily s čistou vodou, mýdlem a krémem na ruce i v péči o celé tělo, ale to je dnes již téměř nemyslitelné. Na stav naší pokožky má vliv i okolní prostředí, nečistoty v ovzduší a další faktory a může častěji docházet k podráždění. Na obličeji je pleť nejcitlivější také je nejvíce vystavena bez další ochrany, jakou je oblečení na zbytku těla. Svůj vliv má samozřejmě i čas, v mládí nejvíce lidí bojuje s mastnou a problematickou pletí, v dospělosti pak tyto problémy zpravidla vymizí. Pak ale nastává doba, kdy potřebujeme poznat svůj typ pleti a zaměřit péči správně, s čímž může analýza pleti pomoci. Umožní do hloubky poznat konkrétní potřeby pleti a následně tak zvolit vhodné kosmetické přípravky pro cílenou péči.

Jiná, než myslíme

Často se domníváme, že máme určitý typ pleti a používáme přípravky pro něj určené, při analýze se ale ukáže, že jsme se mýlili. Někdy nás může zmást aktuální stav pleti, který však ovlivňuje třeba i počasí, a například dehydratovanou pleť zaměníme za suchou. Místo hydratace pak doplňujeme spíše lipidy, stav pleti se ale nelepší. Je to tím, že dehydratovaná pleť se dalšímu úniku tekutin brání zvyšováním tvorby mazu, a krémy na suchou pleť jsou většinou se základem z olejů. Když pak pokožce dopřejeme hydratační krémy, vrátí se do normálu a vypadá skvěle. Správně zvolené kosmetické přípravky vhodné pro náš typ pleti pomohou k lepší regeneraci i celkovému vzhledu pokožky. Ta je zářivá a zdravá na pohled. A když vypadáme dobře, cítíme se dobře.

Na to, jak naše pleť vypadá, mají vliv i další faktory, kterými můžeme její vzhled zlepšit. Dostatek spánku, vyvážený jídelníček a pravidelný pitný režim pomáhají ke zlepšení stavu pleti. Správná péče pak pomáhá pleť regenerovat.

Přidat komentář