Vánoční dárky – Top 11 nejlepších tipů na dárky roku 2016

Vánoční dárky – Top 11 nejlepších tipů na dárky roku 2016
Autorem Kristina F

Vánoce se pomalu blíží a  jako každý rok nastává chaos a čas přemýšlení, co dětem k Vánocům pořídit. Abychom vám to trochu ulehčili, přinášíme ty nejlepší a nejžádanější hračky roku 2016. Jedná se především o interaktivní a vzdělávací hry a hračky pro děti.

Český i zahraniční trh nabízí neskutečné množství hraček a výukových her pro děti, a proto se stává i to, že koupíte hračku na popud TV reklamy a pod stromečkem jste zklamaní. Hračka neodpovídá tomu, co bylo v reklamě, ani z části, a většinou končí na polici mezi ostatními dárky, kde stojí do dalších Vánoc.

Naše zkušenost:  Předešlý rok jsme synovi k Vánocům koupili „interaktivního“ dinosaura T- Rexe, právě na základě TV reklamy. Dinosaurus v TV byl ve dvou variantách, větší a menší. Rozhodli jsme se vybrat variantu menší, barvu synovu oblíbenou modrou a čekali na doručení. Dino dorazil domů, my jej vyzkoušeli, přišlo zklamání, jelikož jen krkal, pšoukal a řval. Dnes už vím, že jsme hračku měli okamžitě poslat zpátky a koupit raději něco jiného, ale už bylo těsně před Vánoci a my si řekli: „Snad ho to zaujme.“ To se ale nestalo, chvilkové zaujetí bylo, poté ale dinosaurus skončil na polici a na ní stojí dodnes.

Top 11 tipů na vánoční dárky pro vaše děti

My bychom vás chtěli takovéto zkušenosti ušetřit, a proto jsem letos vybrala ty nejlepší a nejžádanější hračky pro děti, aspoň dle mého názoru. U každého produktu naleznete odkaz, který vás nasměruje na webové stránky společnosti www.sevt.cz, na kterých jsem tyto hračky vybírala.

Tuto společnost jsem zvolila na základě toho, že mají  v internetovém obchodě obrovský výběr všech možných hraček, což velmi oceňuji, protože mi tak šetří čas s vyhledáváním i objednáváním vybraných hraček. Mimo to, co jsem pro vás vybrala, najdete na webu také spoustu jiných hraček a pomůcek, a to nejen pro menší děti.

Plyšový kamarád medvídek KUBA

Kamarád KUBA je naučná hračka pro děti od 3 let. Medvídek obsahuje hádanky, písničky a pohádky. Protože obsahuje paměťovou kartu, můžete si do něj nahrát i své vlastní pohádky, říkanky a písničky.

Kuba se řadí mezi didaktické pomůcky a jako plyšový kamarád na nás mile zapůsobil. Medvídka je vhodné pořídit dětem v každém věku. Více informací, rozměry a video najdete v přiloženém odkazu.

Plyšový medvěd KUBA

Plyšový medvěd KUBA

Elektronická Albi tužka

Kouzelné čtení od Albi je úžasné výukové čtení, při kterém se děti náramně pobaví a spoustu se toho naučí. Doma elektronickou tužku Albi vlastníme už rok a můžu jen potvrdit, že se nejedná o další věc, která by jen stála na polici.

Kouzelné čtení nekončí jen s jednou knížkou. Interaktivních knížek je na trhu spousta a další se připravují. Mezi naše oblíbené patří Hravé učení, Svět zvířat, Hravá angličtina, Česká republika a Když roboti brebentí.

S interaktivní tužkou se zabaví malí i velcí a doporučuji tuto hračku pro všechny předškolní děti. Tužka pomáhá dětem orientovat se v prostoru, trénuje jejich paměť a logické myšlení. Každá knížka nabízí nové možnosti a výzvy. Více informací, rozměry a video najdete v přiloženém odkazu.

Albi Tužka s knihou

Kouzelné čtení - Albi tužka

Kouzelné čtení od Albi má také v nabídce i pár her, mezi ty nejoblíbenější patří hra Na farmě, která je vhodná pro děti od 4 let. S touto hrou má dítě možnost poznat, jak to chodí na farmě, co znamenají různá označení, jako je například rumpál, nebo k čemu slouží chomout.

Chtěla bych podotknout, že součástí této hry není elektronická tužka. Obsah balení a více informací naleznete v přiloženém odkazu.

Kouzelné čtení Na farmě

Kouzelné čtení Albi - Na farmě

Stavebnice, které nikdy neomrzí

Český trh je různými typy dětských stavebnic doslova zaplavený. Kromě těch, které znáte již ze svých dětských her, se nabízí spousta nových originálních typů. K sehnání jsou stavebnice plastové, dřevěné, magnetické, svítící, robotické a dokonce i kukuřičné! Kdo se v tom má zorientovat?

Magnetická stavebnice Magformers

Jednou z oblíbených a často kupovaných je stavebnice magnetická, a to konkrétně ta s názvem Magformers. Tato stavebnice zaujala i nás rodiče.  Po rozbalení stavebnice jsme si každý vzali jednu část a zkoušeli jsme, co všechno tato věcička umí.

Nejen že můžete postavit hrad, kouli, věž, auto, letadlo, tank nebo dům. Ale také můžete postavit prostě vše, co vás napadne. Fantazii se u této hry meze nekladou. Nejlepší sady, které jsme vybrali, naleznete v přiložených odkazech.

Magformers – sweet dům

Magformers sladký dům

Ke stavebnici Magformers Mini Tank navíc dostanete dárek v hodnotě 790 Kč, a to stavebnici Moje první bugy.

Magformers – Mini Tank

Magformers mini tankové

SEVA stavebnice

Tuto stavebnici si můžete pamatovat už ze svého dětství. Jedná se o stavebnici, která přestože patří mezi ty levnější, lze z ní stavět mnoho různých staveb a výrobků. Zabavíte se s ní tak stejně, jako s mnohými dražšími výrobky. Vybrali jsme produkt pro holky, ale v nabídce naleznete mnoho variant také pro kluky.

Stavebnice SEVA se také od roku 2012 pyšní oceněním odborníky SPRÁVNÁ HRAČKA. Pro okamžité přesměrování na výběr stavebnic použijte tento odkaz.

SEVA pro holky

Stavebnice SEVA pro holky

Dřevěné hračky nikdy nevyjdou z módy

Mezi velmi oblíbené vánoční dárky také patří dřevěné vláčkodráhy, kuličkové dráhy nebo domečky pro panenky. Na trhu se opět nabízí obrovské množství druhů, od plastových přes dřevěné až po elektrické. Nám se nejvíc líbí tradiční dřevěné, a to hned z několika důvodů. Za prvé –  nedají se jen tak rozbít, pokazit nebo zničit, za druhé – nemusíte mít jen jeden typ, můžete si vždy postavit něco jiného, nového.

Kuličkové dráhy

Kuličková dráha TRIX se může pyšnit oceněním SPRÁVNÁ HRAČKA. Díky své variabilitě, nápaditosti a propracovanému konceptu celé série TRIX se jedná o velmi hodnotnou hračku, kterou ocení jak děti, tak dospělí hráči.

Všechny kuličkové dráhy ze série TRIX® jsou vzájemně kombinovatelné, což přináší této hře další rozměr. Všechny informace o nich a případně i další typy kuličkových drah naleznete v přiloženém odkazu.

Kuličková dráha TRIX

Kuličkové dráhy TRIX

Dřevěné vláčkodráhy pro kluky i holky

Oblíbené kromě jiných jsou také vláčkodráhy. Jsou na podobném principu, jako kuličkové dráhy. Ale přeci jen je s nimi víc zábavy, jak s kuličkami. S vláčky si může celá rodina zahrát na strojvedoucí, cestující a průvodčího. S dřevěnou vláčkodráhou se opět zabaví celá rodina.

Jako nejlepší vláčkodráhy jsme vybrali tyto dva sety. Na webu ale také naleznete několik dalších variant, například: město, horská cesta, farma a další. Pro přesměrování na výběr vláčkodráh využijte tento odkaz.

Vláčkodráha se stavebními stroji

Vláčkodráha se stavebními stroji

Vláčkodráha pro princezny


Vláčkodráha pro princezny

Dřevěný domeček pro panenky

Sen každé malé slečny je vlastnit obrovský dům či zámek pro panenky. Je známé a ověřené, že domečky pro panenky v rodinách mnohdy zůstávají po generace a dědí se. Dnes je ale nabídka domečků mnohem větší, než si ji třeba pamatujete ze svého dětství, a můžete najít i domečky opravdu originální.

Nám se zalíbil domeček pro panenky Popelka, který rozhodně nezklame a neomrzí. Všechny informace, rozměry a vybavení naleznete v přiloženém odkazu.

Domeček pro panenky Popelka

Domeček pro panenky Popelka
Hlavolamové hry SMART pro děti od 4 let

SMART hry jsou jedinečnou kombinací hry pro jednoho hráče a hlavolamu. Pravidla každé hry jsou vysvětlitelná ve 3 jednoduchých bodech, takže můžete hned hrát. Každá z těchto her má svůj příběh a na webu opět naleznete další možné varianty. Pro přesměrování na výběr her využijte tento odkaz.

Hlavolamové hry SMART rozvíjí u dětí mimo jiné také logické myšlení, prostorovou orientaci, koncentraci a plánování. Tyto hry jsou pro předškolní děti odborníky velmi doporučované.

SMART hra VIKINGOVÉ

Smart hra VIKINGOVÉ

SMART hra ČERVENÁ KARKULKA

Smart hra ČERVENÁ KARKULKA
Experimentální sady pod stromeček

Máte doma malé kutily nebo snad vědce, kteří milují věci tvořit, testovat a zkoumat? Pak využijte něco ze série experimentálních sad pro děti. Nás zaujala mechanická laboratoř.

Z kreativní sady sestavíte až 50 různých modelů, jako je letadlo, jeřáb, dragster či autíčko s mechanickou převodovkou a elektromotorem. Mechanická laboratoř opět zaujme malé i velké a lze z ní vyrobit téměř všechno, co vás napadne.

Mechanická laboratoř

Mechanická laboratoř
Krystaly Deluxe

Další hračka, která se nám zalíbila, je kreativní sada Krystaly Deluxe. S touto sadou se děti dozví spoustu zajímavostí o původu a vzniku krystalů. Především si je děti mohou samy vyrobit, obarvovat, a to všechno dle své vlastní fantazie. Co vše se v sadě nachází, se dozvíte v přiloženém odkazu.

Krystaly Deluxe

Experimenty Krystaly deluxe

Přidat komentář