Tablet Gogen Maxipes Fík aneb výuková pomůcka, která pomáhá

Tablet Gogen Maxipes Fík aneb výuková pomůcka, která pomáhá
Autorem Kristina F

Objevili jsme úžasný produkt, který dětem pomáhá v rozvoji a poznávání světa kolem sebe. Možná mnohé ihned odradí, když řeknu, že se jedná o tablet pro děti, ale tento tablet není jako ty ostatní. Tablet Gogen Maxipes Fík je výukový tablet, který dětem pomáhá trénovat pozornost, bystrost, reakce, logické myšlení apod.

S tabletem Gogen Maxipes Fík získáte všechny nabízené placené výukové aplikace na Google play ke stažení zdarma. Tyto výukové aplikace dětem především pomáhají navázat pozitivní vztah k hudbě, naučí se abecedu, čísla a základy matematiky.

Pomůže jim v orientaci na silnici, v rozšíření slovní zásoby, poznávat svět kolem sebe. Ve výukových aplikacích naleznete také aplikaci, která dítě naučí podat první pomoc. Chtěla bych podotknout, že se nejedná o hračku pro dítě, ale o výukovou pomůcku, kterou může, ale nemusí využívat každý den.

Tablet Gogen pomáhá dětem především v tréninku pozornosti a soustředění, aplikace dítě učí a vedou k vytrvalosti a cílevědomosti. Tablet dětem ve věku do 8 let doporučujeme používat maximálně 60 minut denně, a to nejlépe těch 60 minut rozdělit nadvakrát.

TIP: Trápí vás, že dítě vysedává u PC, tabletu nebo telefonu hodiny a někdy i celé dny? Nedoporučuji tuto činnost přímo zakázat. Vyzkoušejte nejprve jít a domluvit se, zkuste s dítětem najít kompromis. Dbejte ale na to, aby se dítě do kompromisu zapojilo a vznikla opravdová dohoda, neskočte mu na jeho/její kývnutí. Zkuste to jinak a pokládejte otázky.

Tablet Gogen – výukové aplikace v hodnotě 700 Kč zdarma

Aplikace mohou také pomoci v cvičení logopedie a angličtiny. Celý tablet je v češtině. Mezi aplikacemi můžete nalézt například:

 • Abecedu pro děti
 • Angličtinu pro děti
 • Čísla a matematiku pro děti
 • Speech Therapy
 • Hravé písničky
 • Dopravní výchovu
 • Malého záchranáře
 • Všechny aplikace naleznete zde

Tablet je obohacen funkcí, díky které jej můžete přepnout do režimu pro dospělé. Díky této funkce jej můžete využít i vy a zároveň máte také jistotu, že se dítě bez dozoru nedostane na internetu nikam jinam, než na ověřené dětské internetové portály.

Tablet lze využít i bez aplikací

Tablet Gogen Maxipes Fík můžete využít i bez aplikací, jelikož má několik předinstalovaných her. V tabletu naleznete také hudební videopřehrávač, kreativní malování a kouzelný fotoaparát. Fotky, které vyfotíte, si také můžete ozdobit postavičkami Maxipsa Fíka.

Předinstalované hry jsou zaměřené na logické úlohy, hry na postřeh a trénink rychlého rozhodování a také hry se sportovní tematikou. Těmito hrami si s dítětem zpříjemníte deštivý den a to nejlepší na tom je, že se u nich dítě nenápadně a nenásilně učí nové věci.

Výborná rodičovská kontrola

Tablet Gogen Maxipes Fík umožňuje dva uživatelské módy, jak už jsem zmiňovala výše, a to je dětský obrázkový mód, anebo dlaždicový mód pro starší a zkušenější uživatele.

V tabletu si můžete vytvořit až čtyři uživatelské profily, kdy máte možnost každý profil upravit. Další parametry a funkce tabletu naleznete v recenzi.

Nastavit například můžete:

 • Jméno, datum narození, obrázek pro snadnější orientaci v případě více profilů.
 • Časové omezení používání tabletu, a to na celý týden dopředu. Po uplynutí vámi zvolené doby se tablet uzamkne a odemkne jej jen rodič po zadání nastaveného rodičovského hesla
 • Manipulovat s aplikacemi, můžete různě povolit a zakázat některé aplikace.
 • Nastavení využití připojení k internetu přes WIFI. Přístup můžete zcela zakázat, povolit nebo částečně omezit – kdy zvolíte, na které portály se děti mohou připojit.

Tablet dětem do rukou nepatří?

Učení hrou baví malé i velké, tablet Gogen Maxipes Fík vám to a ještě mnohem víc umožní. Já, stejně jako většina rodičů, jsem byla proti tomu dávat elektroniku dětem do rukou dřív než v 15 letech. Měla jsem ale možnost si tuto elektroniku vyzkoušet a také poznat že tato „hračka“ může pomoci dětem, které trpí autismem či jinou mozkovou poruchou.

Viděla jsem, jak děti dělají pokroky a tato mnou zavrhovaná elektronická pomůcka opravdu pomáhá, pokud je využívána jako výuková pomůcka, a ne jako hračka pro děti. Stále nesouhlasím s tím, aby děti vysedávaly celé dny u tabletu, telefonu nebo PC. Ale 30 až 60 minut za den neublíží, zejména pokud se jedná o tyto hravé výukové aplikace, ty naopak mohou dětem velmi pomoci.

Zkušenost je víc, než slova

Sama vím, že na trhu je dětského zboží požehnaně a že je opravdu těžké si vybrat to kvalitní. Tabletů s dětskými motivy je v nabídce několik, ale málokterý je opravdu dětem přizpůsobený. Nikdy vám nikdo nemůže zaručit, že budete spokojeni, protože produkt nebo službu si musíte napřed vyzkoušet vy sami.

Prodejci jsou zákonem vázání 14-denní lhůtou na vrácení peněz, takže u fyzických produktů se vám nabízí možnost si je v klidu vyzkoušet. V případě, že si chcete zboží nejprve vyzkoušet, pak dbejte hlavně na to, abyste produkt neponičili, nepoškrábali či jinak znehodnotili.

Přidat komentář