Společenské hry pro děti od 2 let – Jak si hrát?

Společenské hry pro děti od 2 let - Jak si hrát?
Autorem Kristina F

Pro malé děti jsou hry nejen zábavné, ale i vzdělávací. Společenské hry pro děti, učí děti soustředěnosti a dle typu hry spousty dalším dovednostem. Synovi budou 3 roky a já se začala poohlížet po společenských hrách – či jiných aktivitách. Už více chápe a rozumí a posílání autíček, mě už nenaplňuje ;-).

K nám společenské hry přinesl Ježíšek, a i když jsem se trochu bála. Sklidily veliký úspěch.

Hry pro děti od 2 let

Pexeso – Kdo by neznal hledání dvojic. Nejlepší je vybrat si zvířátka nebo tvary. U menších dětí nemusíte otáčet, stačí jen když najdou dva stejné obrázky a naučí se princip hry. Nezapomeňte, že menší děti by měly mít pexeso odolnější. Nedoporučuji obyčejné papírové.

Mě například velmi zaujalo pexeso Efko – příroda baby. Syna, ale tohle pexeso tolik nenadchlo a není to jen tímto typem, dostal ještě jiné a také nesklidilo velký úspěch, ale i tak si s ním vyhraje, staví si ho do komínku, a jelikož je dřevěné tvrdé a silné komínek se vždy povede.

Puzzle – No nevím zda to řadit přímo ke společenským hrám, ale se synem stavíme vždy spolu. Skládání puzzle miluje a myslím, že by nemělo chybět žádnému dítěti. První naše puzzle bylo dřevěné (jak jinak) a ze čtyř dílků. Teď už syn zvládá více.

Velmi mě zaujalo puzzle od Bina. Doma máme také puzzle od Castorland 30 dílků, a i když se tam píše od 4 let, tak náš syn v necelých 3 letech ho postaví hravě sám. Tady je názorný příklad, že věk je jen číslo.

Domino – Je důležité dětem nabídnout více možností, aby jim vše nezevšednělo. Další hrou, která by neměla chybět vašim dětem je rozhodně domino. Syna také velmi nezaujalo, ale opět jen ve stylu domina, jinak si s ním vyhraje postaví vše do řady a jezdí po stole jako by to byl vláček. Věřím, že si časem si možná s dominem zahrajeme skutečně domino. Miluji tu dětskou fantazii a kreativitu.

Obrázkové člověče – Na spoustě hrách je doporučen věk od tří let, ale to neznamená, že to nemůžete hrát i s menšími dětmi. Jen to bude chtít trpělivost a trochu upravit pravidla, dle svých potřeb nasazení dítěte. Vše se přeci teprve učí. Obrázkové člověče má několik vydání od různých firem. My máme doma Pojď si hrát od Dino.

Společenské hry pro děti od 2 let

Společenské hry pro děti od 2 let

Pokud máte děti, neměli by vám být cizí značky Lamaze, Frisher Price. Já teď objevila značky společenských her, nejvíce mě zaujala asi Efko. Dále se mi líbí Dino a nesmí chybět ani Albi, které má opravdu zajímavé hry a pomůcky.

Dalším hrou, která mě zaujala je právě od firmy Albi. Ta je známa elektronickými tužkami. I ta je zajímavá, ale mě zatím tolik neláká. Já Vám chci představit Divadélko od Albi. Loni nám ho Ježíšek ještě nepřinesl. Syn je ještě malý a navíc tolik nemluví, takže bychom nemohli pořádně hrát, ale letos určitě pod stromečkem chybět nebude. Dělají je v několika variantách a mě nejvíce zaujalo. Pohádkové divadélko – život na farmě

Efko nabízí Moje první hry, Nezlob se človíčku a spousty další zajímavých her jako je ještě třeba Záchod (tato hra mě velice zaujala) a časem určitě pořídíme.

Hra Efko – Říkej a předváděj vede děti k rozmluvení, k pohybu a také k naučení básniček, které jsou na kartičkách i s popiskem, co se má dělat. Syn dostal v listopadu k svátku. A abych přiznala, mé nadšení bylo asi předem moc velké. Kartičky nejsou špatné, se synem občas hrajeme, syn přiřazuje obrázky. dělá i „posunky“ co jsou napsané na kartičkách, ale asi jsem očekávala více. Ovšem, co je to více sama nevím.

Hra Dino – Moje první hra má hezké barevné zpracování. Moc se mi líbil koncept hry a byla jsem zvědavá, co na to syn. Po menší prohře s obrázkovým člověče, kdy si syn vytvořil vlastní pravidla, jsem se však bála zda ho to bude bavit. Baví! A moc, hrajeme téměř denně. Hra je určena dětem od 3 let, ale vůbec bych se nebála to hrát s mladšími dětmi.

Také učí poznávat základní barvy – 6 barev, které jsou na kostce, herním plánu a kartičkách. Děti musí plnit úkoly, například: zatleskejte, zatancujte si nebo podrbejte se na hlavě. To syna moc baví. Už rozpoznává obrázky a úkol plní automaticky – ani už nemusím číst, co tam stojí.

Doporučuji také Dino – Moje druhá hra, která je pro děti již starší. Určitě ji budeme pořizovat i našemu synovi, když ho tak zaujala ta první.

Pro děti jsou společenské hry důležité, podporují v nich sociální cítění a zdravou soutěživost.

Přidat komentář