Seminář v Bejbišti – Komunikace a vzdor

Seminář v Bejbišti - Komunikace a vzdor
Autorem Kristina F

V sobotu 23. 4. 2016 jsme navštívili dětské centrum Bejbiště v Chrudimi, kde jsem vedla seminář pro rodiče na téma komunikace s dětmi. Název semináře: „Jak komunikovat s dětmi tak, aby nám rozuměly, aneb proč děti dělají vždy opak toho, co žádáme?“

Tímto bych chtěla moc poděkovat majitelce dětského centra, paní Lucii Kozlové, za organizaci a přípravu semináře. Velké díky patří také všem zúčastněným rodičům za to, že přišli, buď jen pro inspiraci, anebo kvůli konkrétním problémům.

Já doufám, že jste si ze semináře odnesli co nejvíce a věřím, že vám pomůže nalézt tu správnou cestu k porozumění svému dítěti.

Co se rodiče na semináři dozvěděli?

Seminář se po celou dobu nesl v duchu otevřené komunikace a jejího vlivu na budoucí život dítěte. Povídali jsme si také o tom, co je špatná komunikace, jaký dopad má na dítě a vysvětlovali jsme si, jak s dětmi komunikovat efektivněji.

Rodiče se na semináři také dozvěděli, proč dříve jednají, než myslí. Řekli jsme si, co toto chování ovlivňuje a ukázali jsme si, jak i tohle mohou zvládnout. Rodiče zajímalo spoustu témat a jedním z témat semináře byl také dětský vzdor. Na ten jsme se zaměřili nejvíce.

Rodiče zjistili, že vzdoruje každé dítě a naučili se, jak se s příštím vzdorem vypořádat. Na semináři měli rodiče možnost podívat se to také očima dětí, aby mohli lépe pochopit, jak to vidí dítě.

Zkrátka neposlouchání, vzdor, dětská agrese a další trable s dětmi vychází ze špatné komunikace a o tom jsme si na semináři povídali. Děti s námi chtějí vycházet a jsou otevřené našemu řešení, jen jim v tom nesmíme bránit.

Mé dojmy ze semináře

Jelikož jsem seminář vedla a už nebyla posluchačem, jsou mé dojmy ze semináře velmi uspokojivé. Nestačila jsem si všímat skoro ničeho okolo. Nejvíce mě zaujali rodiče, jak byli plní očekávání a otevření tomu, co říkám. Měli touhu řešit své starosti a snažili se dostat univerzální návod na každou situaci. Moc mě překvapil zájem a jiskry v očích, když jsem hovořila o něčem, co se rodičů dotýká a není jim příjemné. Někteří rodiče se našli v tom, co říkám a já měla neuvěřitelnou touhu jim za těch 90 minut dát co nejvíce. Opravdu mě velmi potěšil tak pozitivní přístup a rodinné prostředí, po chvíli jsem se tam cítila jako doma. Mým cílem bylo předat rodičům co nejvíce z toho, co jsem prožila, a ukázat jim, že někdy je zbytečné okamžitě zasáhnout a řešit situaci v zápalu vzteku.

Kdy bude další seminář?

Příští seminář v dětském centru Bejbiště plánujeme na září 2016. O přesném termínu semináře budeme rodiče informovat včas, jak na webu dětského centra, tak i na našich stránkách. Vstupenky budou opět k zakoupení u paní Kozlové.

Jste-li z jiného města a rádi byste si nás poslechli i u vás, napište nám na e-mail info@kouzelnavychova.cz

Doporučené články k tématům

Přidat komentář