Recenze na ubytování – Rodinné centrum Smečno

Recenze na ubytování - Rodinné centrum Smečno
Autorem Kristina F

Prázdniny jsou v plné polní a vy možná hledáte kam vyrazit s těmi nejmenšími. Já navštívila Rodinné centrum Smečno letos v květnu spolu s pár maminkami a ráda bych se s vámi podělila o to, jak a co se nám tam líbilo.Poblíž penzionu se nachází náměstí.

V blízkosti rodinného centra je smíšený obchod a skvělé řeznictví, kde si vyrábějí vlastní klobásy. Nedaleko je také cukrárna s točenou zmrzlinou. Parkování je možné přímo v areálu, kde je možné zaparkovat 2 až 4 auta. My zaparkovaly čtyři auta.

Musely jsme však stát za sebou. Což pro nás nebyl problém. Na výlety jsem jezdily společně. Popřípadě je ještě možno zaparkovat před vraty penzionu.

Kde začít?

Personál byl velice milý a vstřícný, což jsme jako mámy velmi uvítaly.  Měly jsme zakoupené ubytování s polopenzí. Večeře na můj vkus byla moc brzo a to v 18:00 hodin (my jsme zvyklí mít večeři v 19:30). Z počátku to pro nás vypadalo jako velký problém, ale nebylo problém to později ohřát. A to nás ocenilo více maminek. Vstřícnost hodnotíme jako velké plus.

Jídlo nebylo sice gastronomickým zážitkem, řekla bych takové domácí, což také k rodinnému penzionu patří. Co mě velice překvapilo a potěšilo bylo, že ke každému stolu byla vlastní dětská jídelní židlička. Rok předtím jsme byly v jiném penzionu a tam nás bylo 10 maminek a byly tam jen 4 židličky na celou jídelnu.

Rodinné centrum Smečno - Jídelna

Pokoje byly čisté a hezky zařízené. Každý pokoj měl vlastní sociální zařízení a co mě nejvíce překvapilo byl nočník a stupátko k umyvadlu. To pro mě jako pro matku bylo opravdu veliké plus.

Ve druhém patře je malinká kuchyňka. V prvním patře je pak větší, která je vybavena varnou konvicí, lednicí, mikrovlnou troubou a nádobím. Místnost byla veliká. Byl tam krb, křesílka, velký jídelní stůl a malý dětský koutek. Hned vedle se nacházela také dětská herna.

Ceny v RC Smečno, byly přívětivé

Penzion nás také velmi mile překvapil svými cenami. A dá se řadit do středně drahých až levnějších penzionů. Co mě také překvapilo byli jejich nabízené nadstandardní služby. Bohužel jsem je nestihli využít. Jeli jsem jen na prodloužený víkend a výlety po okolí mě už naplánované.

Ovšem příště bych ráda vyzkoušela střelbu na střelnici ve Velvarech, která se nachází 19 km od Smečna. Nejvíce mě zaujala projížďka na koních, ty syn miluje.

Rodinné centrum Smečno - Společenská místnost

Dětská herna pro nás byla nejdůležitější

Nejdůležitější součást penzionu, alespoň pro nás. Ono také, jak zabavit živé neposedné dítě v 6:00 hodin ráno. 🙂 Hned, jak se vzbudil už pelášil do herničky, aby si jako první zabral ty nejúžasnější hračky. Bylo tam spoustu zajímavých hraček. Herna byla krásně osvětlená i vybavená.

Od lega, knížek až po puzzle. Byly tu hračky pro malé a i pro ty větší. Mysleli skutečně na všechny děti. Součástí herny byl i koutek s lehátky – ten jsme si oblíbily my maminky. Hlavně tedy já v těch šest ráno.

Jako velké pozitivum vidím, že na schodištích byly dětské zábrany. A co mě překvapilo asi nejvíce, že penzion měl také výtah, který my mámy s kočárky fakt uvítáme.

Rodinné centrum Smečno - Venkovní hřiště

Venkovní vybavení nás také překvapilo

A konečně se dostáváme k venkovním prostorům, které také stojí za zmínění. Součástí penzionu byla velká zahrada, na které se nacházel altánek, židle k sezení, krb a nejdůležitější dětské hřiště. 

Dětské hřiště bylo naprosto úžasné. Obří pískoviště se spoustou báboviček, k půjčení. Nechyběla ani skluzavka, prolézačky a houpací zvířátka a jako třešnička na dortu oblíbená dětská trampolína. Ta byla dětmi velmi oblíbená a dost využívaná.                                   

Zahradu tam měly velikou a k dipozici byla také odrážedla, na kterých kluci moc rádi sjížděli kopeček. Zkrátka uvnitř i venku bylo velice příjemně a penzion Rodinné centrum Smečno můžu doporučit já a i mé kamarádky, které také byly velmi spokojené.

Moje tipy na výlety v okolí:

Přidat komentář