Příznaky těhotenství

Autorem Kristina F

Zpozdila se Vám perioda a Vy přemýšlíte nad tím, jestli jste gravidní, nebo nejste? Máte ještě počkat? Koupit si v lékárně těhotenský test? Nebo se objednat k ženskému lékaři?

Ptáte se, jak poznat, že jste těhotná? Na to se ptá mnoho žen, i ty, které těhotné nejsou. Zpozdí-li se perioda, kladete si otázku, jsem vážně těhotná? Odpověď získáte díky těhotenskému testu a také díky návštěvě lékaře.

Určující projevy gravidity

Dříve, než se vydáte na nákup do lékárny nebo zvednete sluchátko a rozhodnete se zavolat a objednat se k ženskému lékaři, pročtěte si projevy těhotenství. Rozdělují se na jisté, pravděpodobné a nejisté.

Jisté projevy

–        Gravidita se potvrdí těhotenským testem, odběrem krve, ultrazvukem

Pravděpodobné projevy

–        Zvětšená děloha

–        Sliznice pochvy je zbarvená fialově

–        Vynechání periody

–        Vnější pohlavní orgány prosáknou

Nejisté projevy

–        Hustý výtok bělavé barvy

–        Závratě, bolesti hlavy, možné mdloby

–        Zvětšování ňader, mohou být citlivější a bolestivější

–        Ptyalismus – zvýšené tvoření slin

–        Náladovost, změny chuti, citlivější na různé pachy, únava

–        Časté močení, citlivost a pobolívání v podbřišku

Test gravidity

Jestliže na sobě pozorujete některé projevy, které jsou výše popsané, pak je dobré si zakoupit test gravidity. S jeho pomocí budete vědět, jestli těhotná jste, či nejste. Je mnoho testů gravidity, ty pracují tak, že zjistí přítomnost těhotenského hormonu HCG, který je v moči. Proužek, na který budete močit, v sobě má chemikálie. Ty pak na tento těhotenský hormon reagují tím, že se zabarví. Tak zjistíte výsledek. Většinou už od osmého dne od oplodnění testy prokážou, zda jste těhotná či nikoliv. Je však také možné, že výsledek může být nesprávný. Pokud se tedy perioda neobjeví ani během několika příštích dní, pak test zopakujte.

Vyšetření u doktora

Kdy je nejlepší doba zajít na vyšetření k ženskému doktorovi? Zhruba týden až dva poté, co Vám vynechá perioda. Ženský doktor udělá vyšetření ultrazvukem a pak Vám s určitostí řekne, jestli jste těhotná, nebo ne.

Přidat komentář