Jak si zacvičit i s malými dětmi?

Autorem Kristina F

Cvičit můžete i s dětmi, zažijete legraci a budete trávit čas s vašim dítětem, které to určitě ocení. A také ho už od mala povedete ke zdravému pohybu.  S dětmi to zvládnete nenásilnou formou, zasmějete se, zapotíte se, ale uděláte něco pro sebe i pro dítě. Podívejte se, jak cvičíme u nás doma.

Jak cvičit, když máte miminko?

Úplně u malých miminek to bude těžší tam skutečně spíše doporučuji hlídání, ale i tomu se dá vyhnout – vyzkoušejte Strollering? Nejlepší formou ke zhubnutí je obyčejná chůze – samozřejmě svižná. Je to nejpřirozenější pohyb pro naše tělo. Já se přiznám, že teď to velmi flákám.

Vždy jsem měla s váhou problém a po porodu syna, který byl věčně přisátý k prsu šla kila dolů. Ano říká se, že kojením se hubne, ale spíše mi k tomu pomohla zdravější strava a hlavně dlouhé procházky i dvakrát za den. Syn spinkal v kočárku a já si užívala vzduchu. Nemyslela jsem na hubnutí vlastně jsem nemyslela na nic.

S kočárkem tedy rychlá chůze a pokud se na to cítíte, klidně si můžete zacvičit v parku, když miminko spokojeně spí. Inspirovat se můžete třeba cvičením Strollering, které objevila Edita Berková. Ke cvičení také používáme kostku, kde  nám počet určuje, kolik uděláme cviků. Více si můžete přečíst v článku – Tipy na hry s dětmi aneb jak zabavit i ty nejmenší?

Jak cvičit s batolaty?

Čím je dítě straší tím více máte možností, ale to neznamená, že s dítětem co jen leze se nemůžete honit po obýváku po čtyřech i tuto hru jsme doma hráli, a i když syn už má skoro 3 roky občas hrajeme ji stále – říkáme jí Hra na pejsky.

Chodíme často se synem ven a nejen kvůli zdravému pohybu. Syn třeba jezdí na odrážedle a slušně rychle. Proč jít za ním a neustále křičet ať počká? Běhejte vedle něj, dítě bude šťastné a vy pro sebe opět něco uděláte. Venkovních her a možností k pohybu je spoustu, klasické běhání, hra na honěnou, máme i tenisové rakety. Občas hrajeme fotbal nebo si jen tak házíme.

Jak cvičit s dětmi doma?

Jak cvičit s dětmi doma?

Jak s dětmi cvičit a zároveň si hrát, když je venku škaredě a já mám chuť si zacvičit, popadnu syna a cvičíme spolu. Vypsala jsem vám ty, které syna baví nejvíce.

Rozcvička

  1. Sbírání jablíček – určitě to všichni znáte – natahujete ruce ke stropu a střídáte zároveň i nohy
  2. Sbírání jahod – ohnete se v pase až dolů a trénujte sběr jahůdek

Cvičení

  1. Běhání > i když máme menší obývák to to lze 🙂 > chytneme se za ruce a běháme ode zdi ke zdi
  2. Žabičky >dřepneme si na bobek a vyskočíme (tohle musí syn trénovat – to mu moc nejde :-), ale je to roztomilé
  3. Dřepy > chytneme se za ruce a snažíme se dělat dřepy (zkoordinovat malé dítě a sebe je docela legrace)
  4. Indiánský tanec > my používáme u toho rumba koule, ale jde to i bez nich. Děláme výpady a rukama nahoře hrajeme s rumba koulemi
  5.  Jízda na kole > lehneme si na záda a nohama šlapeme na jako kole
  6. Zdvihání dítěte > na co činky když dítě má téměř 14 kg ? 🙂 – Syn se rozeběhne a ve stylu filmu Hříšný Tanec ho vyzvednu do vzduchu – takto to několikrát opakujeme
  7. Vydýchání > a na závěr se musíme vydýchat. Hluboký nádech a výdech dáme ruce nad hlavu a dolů.

Neberte cvičení jako povinnost, ale jako hru a užijete si spoustu zábavy.

Přidat komentář