Jak se zabavit s dětmi, když venku prší?

jak se zabavit když venku prší
Autorem Kristina F

Když venku prší a je ošklivo, je to otrava, a pokud máte děti, tak to může být ještě horší. Pokud nemůžete jít ven, děti se brzy začnou nudit a pak zlobí a zlobí. Ze začátku většinou nemáte problém děti zabavit, ale když prší delší dobu, můžou vám začít docházet nápady. Zde najdete pár tipů, jak v takovémto počasí děti zabavit.

Záleží na věku dítěte

Když volíte, jakou činnost s dětmi budete dělat, vždy je třeba zohlednit věk dítěte. Jinou zábavu zvolíte pro malé děti kolem jednoho až dvou let, jinou pro předškoláky, školáky nebo pro už skoro dospělé děti. S tříletým dítětem můžete hrát jednodušší verzi pexesa, ale složitější hry už nezvládne.

Děti do 18 měsíců věku se neumí zabavit samy a je třeba se jim věnovat. Děti kolem čtyř až pěti let již chvilku vydrží u nějaké činnosti i bez vás a stačí, když budete zpovzdálí dohlížet. Čím jsou děti starší, tím méně potřebují pozornosti.

Vyražte za zábavou

To, že prší, ještě neznamená, že musíte zůstat jen zavřeni doma. S těmi nejmenšími vyražte do mateřského centra nebo dětského koutku, kde bývají k dispozici herny se spoustou zajímavých hraček. Dítě zaujme nové prostředí a hračky a vy, když budete chtít, si můžete sednout a popovídat si s ostatními rodiči.

S většími dětmi můžete zajít do plaveckého bazénu nebo aquaparku, kde si užijete spoustu zábavy a také zdravého pohybu.

Další možností jsou různá zábavní centra zaměřená nejen na děti, nebo se vydejte do kina na pohádku nebo rodinný film.

Zůstaňte doma

Jestli se vám nechce mezi lidi, můžete využít propršený den ke hrám s dětmi. Můžete hrát společenské hry, nebo se pustit do nějaké kreativní činnosti – to vše uzpůsobené věku dětí.

S malými dětmi můžete kreslit nebo malovat, vytvářet z modelíny, vytvářet různé koláže z papírů – fantazii se meze nekladou. Se staršími vyndejte stavebnici a postavte dům, rozložte vláček a koleje nebo autodráhu.

Malé děti zaujmou i zcela obyčejné činnosti, jako je pomoc v kuchyni, takže jim přistrčte ke kuchyňské lince stoličku a zapojte je do vaření. Můžou vám podávat zeleninu, přisypávat mouku, atd. Nechte je si hrát s fazolemi nebo těstovinami, ze kterých se dají skládat různé obrazce nebo je dítě může přendávat z jedné nádoby do druhé pomocí různých naběraček a lžic.

Pro úplně nejmenší děti existuje spousta her – například Co se změnilo, Samá voda – přihořívá, Hádej, co jsem za zvířátko, atd. Pokud je neznáte, stačí jen trošičku zapátrat na internetu. Můžete si také zahrát divadélko, uspořádat maškarní bál nebo koncert domácího orchestru.

Takže jestli prší, možností, co podniknout, máte spoustu. Stačí jen zvolit takovou činnost, kterou si užije celá rodina. Berte to jako příležitost být všichni pohromadě a užít si trochu jinou zábavu než obvykle.

Přidat komentář