Blogerka Lucka – Kam v létě na výlet s těhotnou a tříletým?

Blogerka Lucka - Kam v létě na výlet s těhotnou a tříletým?
Autorem Kristina F

Školní rok již končí a ať máte dítě ve školce či škole, tak jim nastává dva měsíce prázdnin a to úplně vybízí k výletům. Jezdíte na výlety? Já se vždy těšila, že zase navštívíme nějaký hrad či zámek a užijeme si krásný den. Synovi jsou tři a už je na výlety nejvyšší čas. Dřív jsme s ním také někam jeli, ale byl ještě malý a myslím, že teprve teď začne z těch výletů skutečně „něco“ mít.

Máme vybraných pár zajímavých míst, kam se synem chceme podívat. Žijeme ve Středočeském kraji a výlety převážně plánujeme v okolí. Já o prázdninách budu již v pokročilém stádiu těhotenství a vlastně nevím zda budu „schopná absolvovat nějaké velké túry, ale o výlety s rodinou se připravit nechci.

Co máme v plánu s ohledem na moje těhotenství?

Zoologické zahrady

  • Lesní Zoo. V létě bude určitě horko, a proto náš první výlet bude směřovat do lesů. Objevili jsme v Praze lesní Zoo a velmi nás zaujal celý její koncept. Také to, že to budeme v lese když bude skutečné horko je pro mě ideální výlet. Krásná procházka lesem, kde syn uvidí divoké prase, lišku a spoustu dalších zvířátek. V Praze jsou hned tři lesní Zoo a myslím, že z žádnou neuděláte chybu. Nás zaujala Malá Chuchle.
  • Malá Zoo. Věřím že i ve vašem okolí je nějaká menší Zoo, třeba i s domácími zvířátky. To je v dnešní době „velký trend“. Menší Zoo, bude nejen skvělá pro vás pokud máte nějaké zdravotní omezení či jste těhotné jako já a na velké túry se necítíte, ale také pro menší děti. Myslím, že menší Zoo, jim bude na zážitky bohatě stačit. Některé nejsou ještě zvyklé ujít několik kilometrů, a osobně bych řekla, že i vstřebávání zážitků pro ně bude jednodušší. My plánujeme výlet do ZOO Chleby.

Zábavné parky pro rodiny

  • Dino park – mohlo by se to vztahovat i do Zoo – ona taková zoo s dinosaury, to je něco. Vím, že je skvělý Dino park v Liberci a pokud plánujete výlet někde poblíž, tak Liberec je skvělým centrem pro zážitky. Je tam Zoo Dino park, Aquapark a spoustu dalšího. Věřím, že si vybere každý. My bude směrovat naše kroky do Harfy v Praze, kde se na střeše nachází Dino park, a věřím, že pro mého syna to bude úžasný zážitek.
  • Mirakulum – ve městě Milovice, právě ve středočeském kraji je zábavní centrum. Pro děti je tam spoustu atrakcí, nejrůznější prolézačky, tobogány a v létě otevřený vodní svět. Dítě si určitě vyhraje celý den a nebude vědět kam dřív. I když my máme Mirakulum blízko, plánujeme tam syna vzít spíše až za rok. Ale kdo ví, kam nás naše nohy nakonec donesou, vždy je lepší mít nějaké „eso v rukávu“.

Nevšední cestování

  • Jízda Cyklohráčkem – Nejen cesta vlakem na výlet, je pro děti úžasným zážitkem, ale i cestování může být zábava a co takhle se projet Cyklohráčkem. Co to je? Je to speciální vláček pro děti. A tento vláček mě naprosto zaujal, a pro mého milovníka vláčků to bude úžasný zážitek. I „obyčejná“ jízda vlakem ho baví a dokáže o ní mluvit třeba týden, a co teprve takový vlak, kde si může hrát, který je barevný a zábavný. Rozhodně doporučuji se na něj podívat. Cena je stejná jako u klasické jízdenky a pro děti jsou tam připravený hry, „bazének“ s míčky, aj.
  • Výlet lodí – Sedět, koukat na vodu a plout si po hladině. I to je zajímavý zážitek a pokud netrpíte mořskou nemocí věřím, že vy i děti si to užijete. Je spíše už pro větší či klidnější děti. Já o plavbě lodí uvažuji – a jelikož mám živější dítě tak ještě uvidíme. Tento výlet by byl skvělý právě i vzhledem k mému těhotenství. Ovšem ho nedoporučují ve velkém parnu. Je to spíše výlet na chladnější letní dny

Podělte se s námi do komentářů o vaše letní plány na výlety a aktivity, moc ráda se inspiruji. 🙂

Přidat komentář