4 stěžejní důvody, proč si najmout chůvu

Rodiče mohou mít výčitky svědomí, že najmutím chůvy své děti zanedbávají a nechávají o ně starat nerodinné příslušníky. Mít chůvu ale rozhodně není žádná ostuda, ani neznamená, že máte méně rádi své dítě, ba naopak, těžit z toho může doslova každý člen rodiny!

1.    Čas na sebe, své přátele i partnera

Výchova dětí znamená starost 24 hodin denně 7 dní v týdnu, ale takový maraton se nedá dlouhodobě vydržet. Rodiče, kteří nemají možnost hlídání u prarodičů, potřebují oddych nebo čas pro sebe, ale také pro posezení s přáteli nebo s partnerem, který mívá pocit, že je na druhé koleji. 

2.    Rozvoj sociálních a mentálních dovedností

Školená chůva je plnohodnotná rodičovská náhrada, protože jejím úkolem je hlídání dětí, ale také dbá o jejich psychomotorický vývoj a rozvoj sociálních a mentálních dovedností. Děti se naučí novým dovednostem pod dohledem jiné osoby než rodičů, ale v důvěrně známém prostředí. K tomu se později lépe začlení do kolektivu, protože budou schopné komunikovat s cizími lidmi a nebudou překvapené z vychovatelů nebo učitelů.

3.    Návrat do práce a časová flexibilita

Chůva pomůže vnést do napjatého časového rodinného rozvrhu nové možnosti pro návrat do práce i flexibilitu, díky které si rodiče mohou plánovat pracovní dobu. Ceny za hlídání dětí jsou výhodnější při pravidelném hlídání, navíc je možné zajistit péči o dítě v době nemoci nebo jako doprovod do kroužků nebo sportovních klubů. Stejně tak osvědčená agentura umožňuje hlídání o víkendech nebo ve večerních hodinách či přes noc, kdy se konají firemní nebo společenské akce.

4.    Dovádění i kreativní činnosti

Při dlouhodobém hlídání děti navazují se svou chůvou vztah, který jim umožňuje hrát si a doslova dovádět při oblíbených činnostech. Navíc zkušené chůvy vědí, jak děti zabavit a rozveselit. Děti se tak naučí mnoha novým kreativním aktivitám nebo hrám, ke kterým se budou vracet i později, kdy budou s rodiči.

Přidat komentář