Dárky, které rozzáří očka každé holčičce

Autorem Hedy

Blíží se Vánoce a stále více rodičů, prarodičů, tet, strejdů… se zamýšlí nad tím, jaké dárky věnují milovaným dětem letos. Jestliže hledáte ten správný dárek pro holčičku, nechte se inspirovat. Jde o dárky praxí vyzkoušené.

Holčičky chtějí být jako maminka

Drtivá většina holčiček napodobuje svou maminku. Alespoň do určitého věku. A v období batolecím, i kolem čtyřech, pěti, šesti let tomu tak často je. Chybu neuděláte, pokud se zaměříte na dětské kuchyňky a vše, co do nich patří.

Díky množstvím typů kuchyněk můžete vybrat ideální do dětského pokoje, ale také třeba na terasu balkon. Dřevěné volte do interiéru a umělohmotné dovnitř a klidně i ven.

Pořiďte i nádobí do dětské kuchyňky, ať už půjde o čajový servis, hrnce i s pokličkami, příbory, talíře a mnohé jiné. Bez něj by byla kuchyňka prázdná.

Zvuky, světla, vrnění

Všechny děti mají rády hračky, které napodobují skutečné spotřebiče. Dárky k vánocům nápady pro děti mohou být i mixery, kávovary, toustovače, mikrovlnky, žehličky, vysavače…

I panenky, které vydávají zvuky, umí plakat nebo se počůrat, patří k top hračkám. K dostání jsou s různými doplňky, a tak malé maminky mohou panenky česat, koupat, vozit v kočárku, přepravovat v autosedačce, ukládat do postýlky…

Všechny hračky, s nimiž se holčičky hrají na maminky, velmi podporují jejich fantazii a představivost. Holky si vymýšlí příběhy, denní činnosti, úkoly pro panenky coby děti, berou je k lékaři… Pozorovat při hře zapálené dítě je pak odměnou. Budete žasnout i se smát tomu, co vše uvidíte a dozvíte se.

Stojí za to zamyslet se při výběru hraček pro děti. Vy je znáte nejlépe a víte, co je baví. Anebo jaké barvy, postavičky, hrdiny z pohádek mají v oblibě. Když tomu dárky uzpůsobíte, určitě jim uděláte velkou radost a s dárkem si budou hrát opakovaně a často.

 

Přidat komentář