Zařiďte náctiletým pokoj tak, aby se v něm cítili skvěle

Autorem Hedy

Ještě, než se nám narodí dítko mnozí z nás zařizují jeho pokoj. S ohledem na to, jestli jde o kluka nebo holčičku. Nechybí často krásné dětské tapety, závěsy, záclony, koberec, i nábytek je uzpůsoben maličkému človíčku.

Jak roste, vyměníme přebalovací pult za stolek s židličkou, boxy s hračkami. Na základní škole pak potřebuje studentský stůl, kvalitní kancelářskou židli, šuplíky na učebnice a sešity… Jak ale změnit pokoj potřetí pro náctileté děti?

Zrcadlo nesmí chybět

 S náctiletými se určitě častěji potkáváte v koupelně. Holky se zkouší líčit, česat, kluci se začínají holit, upravují si vlasy atd. Zajímá je, jak vypadají, a tak je načase koupit jim do pokoje velké zrcadlo. Drtivá většina „velkých dětí“ vám bude za tento krok neskonale vděčných. Holkám můžete pořídit model s kovaným zdobeným rámem, klukům zrcadlo v jednoduchém dřevěném rámu.

Kde si dát šminky?

Jestliže je pokoj prostorný, podívejte se v obchodech na kosmetické stolky. Slečny se u nich budou nejen líčit, ale mohou si do nich odložit všechny své šminky, gumičky, šperky… Také se zamyslete nad tím, jak chcete, aby kosmetický stolek vypadal. Na trhu jsou různé typy. Klasické, jednoduché, elegantní, ale také „princeznovské“, s nádechem patiny, starožitného stylu…

Postel musí být dostatečně velká

Naše populace je generace od generace vyšší a vyšší. Na to myslete i při výběru nové postele. Některým dětem, které mají vysoké rodiče, budete muset vybrat postel u truhláře, který ji udělá s většími mírami. Möbelix postele patří ke spolehlivým a designově povedeným. Určitě se podívejte do jeho nabídky. Tak se vám podaří ušetřit za postel nemalé peníze.

Decentní výmalba

Jestliže jste dětem připravili zářivý a barevný dětský pokoj, studenti, náctiletí jej asi budou chtít přemalovat. Volte barvy jako světlou skořicovou, pískovou, smetanovou, jemně hnědou, bílou… Budete mít jistotu, že už dětem vydrží do dospělosti. K takovým barvám se skvěle kupuje i další vybavení, jako třeba polštářky, povlečení, koberec atd.

Nenechte děti žít v pokojíku, se kterým nejsou spokojeni. Tráví v něm spoustu času. Vám by se také dobře nežilo v obýváku, který vám nevyhovuje, nebo v kuchyni, která je zcela dle jiného gusta.

Přidat komentář