Zajistěte, aby byl váš počítač v bezpečí před agresivními viry

Autorem Hedy

Všichni majitelé společností i klasické domácnosti by měli udělat vše pro to, aby byly jejich PC v bezpečí před kybernetickými hrozbami. Můžeme totiž stále častěji slyšet, kde hackeři zaútočili, co se jim podařilo zcizit a krást chtějí nejen data ze seznamů klientů bank, pojišťoven a podobně, ale i naše hesla, piny a jiné kódy.

Znáte sociální inženýrství?

Pro mnohé bude pojem sociální inženýrství neznámým pojmem. Používá se poměrně málo a nezainteresovaný člověk s ním do styku příliš nepřijde. Jde o označení různé netechnické formy útoků, díky nimž zvládnou kybernetičtí zločinci zmanipulovat uživatele k ignoraci bezpečnostních či jiných firemních protokolů, způsobili škodu nebo předali útočníkovi informace, o které mu jde.

Útočník se zpravidla vydává za autoritu, třeba zástupce známé společnosti. Např. banky. Může vám sdělovat veřejně dostupné informace, např. výši RPSN u úvěru, který vám na oko nabízí, nebo vás může žádat o přihlášení se do svého internetového bankovnictví či zaslání mu zpět svých citlivých informací a podobně.

Běžné je i to, že vás bude tlačit do okamžitého rozhodnutí, vzbudí ve vás emoci, nejčastěji strach, radost či stud, to vše za pomoci lží.

Aby byla vaše data v bezpečí

Zvláště firmám hrozí obrovské ztráty, a proto by měly být velmi obezřetné a kybernetická bezpečnost musí být samozřejmostí. U domácností by to mělo být také součástí PC s internetovým připojením.

Využít můžete společnost ESET, která zastává názor, že nejvyšší úroveň zabezpečení firem je možné mít jen kombinací účinné technologie a odborných znalostí. Má nabídku služeb navrženou tak, abyste mohli plně využít potenciál produktů ESET, zvýšit ochranu a zabránit šíření útoků.

Obraťte se na eset.com/cz/firmy/ a poraďte se, které produkty by doporučili právě vám.

 

Přidat komentář