Oslavte návrat do školy ve velkém stylu. Nový dětský pokojíček bude dokonalým řešením

Autorem Hedy

Výběr a nákup nábytku do dětského pokoje je časově i organizačně náročný. V mnohém se dokonce může zdát, že je složitější než při vybavování jiných místností bytu. To je dáno především tím, že nábytek nekupujete pouze pro sebe, ale pro osoby vám nejdražší – vaše děti a chcete pro ně to nejlepší.

Jak si výběr a plánování dětského pokoje co nejvíce zjednodušit?

V první řadě je dobré se zaměřit na šetření prostorem a to i v případě, že máte pro děti připraven velký pokojíček. Místo, které zabere nábytek, totiž nebude možné využít na dětské hry a dovádění a dětem bude spíše hrozit zranění. Nábytek do dětského pokoje proto vybírejte spíše víceúčelový, s velkým množstvím úložných prostorů a nezapomeňte ani na bezpečnost. V dětském pokoji by ostré rohy měly být tabu. Nábytek v dětském pokoji musí plnit hned několik funkcí, musí poskytovat dostatek prostoru na hraní, učení i spaní a zároveň by se díky němu mělo dítě ve svém prostoru cítit útulně. Jiná kritéria jsou kladena na nábytek pro miminko a jiná na dětský školní nábytek. Mezi ten lze zařadit především psací stůl a židli, ale také postel s kvalitní matrací vhodnou pro konkrétní věk dítka.

Nezapomeňte na úložný prostor pro hračky

I školák si potřebuje hrát. Možná, že má v pokojíčku skříň na uložení svršků, ale nechybí mu úložný prostor na hračky? Snadno jej vyřešíte pořízením praktické dětské komody anebo truhly. Budou-li navíc tyto kusy ozdobeny motivy oblíbených dětský pohádkových hrdinů, bude si váš malý školák po sobě hračky uklízet rád.

Bezpečnost na prvním místě

Nábytek pro děti musí splňovat mnohá bezpečnostní kritéria. Snažte se při zařizování dětského pokoje nepřidávat do prostoru vašich dětí další zdroje nebezpečí. Tím může být například neukotvený koberec na vinylové podlaze anebo polička s ostrými rohy, kterou jste zrecyklovali z obývacího pokoje. Každá hrana dětského nábytku by měla být oblá, aby se nemohla stát zdrojem úrazu. Jestliže se vám nedaří toto kritérium naplnit, můžete hrany alespoň polepit měkkými chrániči. Dětský nábytek musí být zároveň velmi robustní, aby vydržel hrubé dětské zacházení. Proto by na něm neměly být prvky, které se mohou uvolnit, například volné zábradlí na horní posteli palandy anebo úchyty na otevírání skříně, které drží silou vůle.

 

Přidat komentář