Dětem se bude krásně spát díky oblíbenému ložnímu prádlu

Autorem Hedy

Který rodič by si nepřál, aby mu děti nejen dobře usínaly, ale aby se jim i dobře spalo. Přitom to není tak složité. Stačí vědět, které postavičky nebo zvířátka má vaše ratolest ráda a opatřit pyžamo i ložní prádlo s jejich podobiznami.

Holky i kluci rádi zvířata, popeláře a hrdiny z pohádek

Samozřejmě, je rozdíl, jestli máte doma malou holčičku nebo kluka. Anebo, jestli jsou to už náctileté větší děti v pubertě. Malému kloučkovi vykouzlíte úsměv na tváři s pyžamem s bagrem, popeláři, vrtulníkem, ale také Spidermanem, Batmanem, Bořkem stavitelem a dalším. Dětská pyžama pro holčičky pak mohou zdobit princezny, víly, prasátko Pepina, Elza, ale také koťátka, koně.

Do postelí pomůže děti „nahnat“ i to, když mají povlečení s oblíbeným hrdinou, sportovním vybavením, hmyzem, cukrovinkami, auty… Ideální bude, když jej bude tvořit bavlna bez příměsi jiných materiálů. Výborný je krep, flanel, v zimě také jemné povlečení z mikrofleecu.

Začněte už při koupání

Než se děti obléknou do pyžamka, rády nosí dětské župany. Jsou vyrobeny z velmi příjemného materiálu, který je doslova hladí. Zároveň je jim v županu teplo, příjemně, mohou se v něm podívat na pohádku, a pak šup do pyžamka a spát. I na župáncích děti rády uvidí své kamarády, s nimiž se rády hrají nebo se na ně dívají v pohádkách.

Kvalitní postel

Samozřejmě, předpokladem pro spokojený spánek je i vyvětraná místnost, zatemněna žaluziemi, roletami či závěsem a kvalitní postel s pohodlnou a zdravou matrací. Pozor na polštář, aby děti hlavu příliš nepodkládaly a nebolelo je pak za krkem. Polštář by měly mít maličké děti nulový, dvouleté co nejtenčí, a ty větší velikostně takový, aby si jím podložily jen hlavu a krk, nikoli rameno.

Spánek tvoří třetinu našeho života. Také ho potřebujeme k tomu, abychom byli zdraví a výkonní. To platí nejen pro dospělé, ale i děti. S krásnými pyžamky a dobrou postelí pro ně bude usínání i vstávání radost.

Přidat komentář