Workshop zdarma – Tajemství prvorozených dětí

Workshop zdarma - Tajemství prvorozených dětí
Kristina F
Autorem Kristina F

Na příchod sourozence své dítě připravujeme většinou už v průběhu těhotenství. Říkáme dětem, jak už budou velké, kolik je čeká zodpovědnosti, že budou muset pomáhat a o maminku se s bráškou nebo sestřičkou podělit. Nemyslíme to zle a ani se nesnažíme o to, aby nás děti už nepotřebovaly a uměly se o sebe postarat, ale naše děti to takto nějak mohou vnímat a chápat.

Mohou se z těch velikých změn cítit zmatení, může to pro ně zpočátku být hrozně těžké, a protože ještě nedokáží pořádně popsat a pojmenovat své pocity, můžeme nevědomky svým dětem takovými slovy ublížit. Je těžké přemýšlet nad každým slovem, které řekneme, ale když se naučíme dětem rozumět, pak se komunikace tak nějak sama upraví.

Pokud vás trápí, jak to bude, až se miminko narodí a bojíte se, aby starší mladšímu neubližoval, pak si nenechte ujít tento nevýchovný workshop. Katka bude mluvit o tom, jak a kdy starší sourozence nevědomky ovlivňujeme, a dozvíte se i spoustu dalšíh0 o vztazích mezi sourozenci. Téma workshopu zní „Tajemství výchovy prvorozených dětí: Bude puntičkář, sobec nebo žárlivec na mladšího?“ Vysílání poběží 25. dubna 2017 od 8:00h do 23:59h, délka vysílání bude přibližně 75 minut a přihlásit se můžete pomocí “tlačítka” níže.

Proč se hned zaregistrovat?

Protože díky tomuto workshopu:

  • zjistíte, čím rodiče zásadně ovlivňují osobnost prvorozeného dítěte. A následně i toho mladšího. 
  • odhalíte rozdíly, které běžně dělají mezi dětmi, aniž to tuší. Prokouknete, jak je to u vás – abyste s tím mohli včas přestat. 
  • porozumíte, co se děje se starším, když se narodí sourozenec. Proč najednou tak jančí a co s tím? 
  •  uvidíte, jakou paseku může nadělat rodičovská touha po dokonalé výchově. Která výchova je vlastně ta pravá?

Online Webinář Nevýchovy

Čím se nevýchovné workshopy liší od ostatních?

První, čeho si všimnete, je samozřejmě provokativní název, pod kterým si každý představí to své. Nicméně, na nevýchovných workshopech jsou bezva 3 věci:

  1. Máte možnost projevit emoce a pocity ve svém vlastním soukromí, nesedíte mezi stovkou dalších lidí a nemusíte si utírat slzy nenápadně. Zlost, vztek, smutek, vzpomínky, to vše si můžete prožít a vyjádřit naplno bez studu. Prožití a uvědomění si svých emocí je pro vás důležité a nejlépe to můžete zvládnout v soukromí jen s Katkou na obrazovce 🙂
  2. Workshop si můžete pustit kdykoliv během jednoho dne, můžete si jej zastavit a spustit, jak potřebujete. Časový pres může spoustu lidí dost ovlivňovat a když musíte někde sedět a víte, že pak vás čeká hromada povinností, může pro vás být daleko složitější zůstat v pohodě a soustředit se na informace, které jsou vám podávány.
  3. Katka v každém díle nabízí prožitkové cvičení, které vám pomůže některé situace uvidět jinak a popíše pocity, které se v dětech odehrávají. Skrze prožitkové cvičení si můžete prožít situaci očima dítěte a dostane se vám snadného a logického řešení.

Online Webinář Nevýchovy

Všechny nevýchovné workshopy za poslední dva roky

Přidat komentář