Nevýchovný webinář – Dětské vztekání očima dítěte

Nevýchovný webinář - Dětské vztekání očima dítěte
Kristina F
Autorem Kristina F

Den co den je slyšet v ulicích dětský křik, nejedná se o křik z radosti. Je slyšet dětské volání o porozumění, nejčastěji takto zoufale a hlasitě křičí děti od 1 roku do 3 let. Protože právě tyto děti ještě nemluví, takže rodičům nejsou schopné říci, co potřebují. Rodiče často za děti rozhodují anebo okamžitě jednají bez vysvětlení.

Velmi často se nad svými dětmi povyšujeme, využíváme svoji moc, sílu a věk k tomu, abychom s nimi mohli manipulovat. Ve většině případů to všechno děláme především v zájmu dítěte, ale právě dětí se často zapomínáme ptát, co potřebují.

Proč některé křičí a jiné to chápou?

Všechny děti na světě dokážou pochopit, to co jim vysvětlujeme, pokud s nimi skutečně mluvíme jako s lidmi, bez povýšenosti, bez rozkazů, bez odsuzování. Když ŘVEME na dítě: „Přestaň tu ŘVÁT a pojď“ – hrozně si protiřečíme. Chceme po dítěti, aby nedělalo to, co děláme nyní my.

Odpověď na otázku, proč některé děti křičí a jiné to chápou je jednoduchá. Ty děti, které křičí, se snaží rodičům ukázat, že je něco špatně. Proto není vůbec nutné jednat křikem, ale snažit se hledat důvod toho, proč se dítě vzteká. A ty které nekřičí, k tomu jen prostě nemají důvod.

Komunikace je základ všeho

Je špatně, když si myslíte, že malé dítě ničemu nerozumí, ono možná nerozumí slovům. Děti jsou, ale skvělí pozorovatelé a vnímají vaši intonaci hlasu, vaše napětí, vaši mimiku, gesta apod. Jak už je známo, děti se učí nápodobou, takže i řešení problémů a komplikací se od rodičů učí nápodobou. A pokud ztratíte nervy při každém dětském přešlapu, pak se dítě nemůže naučit nic jiného.

Vím, že pro mnohé je metoda komunikace s dítětem tabu, ale co ty všechny rodiny, kterým komunikace s dětmi funguje? Proč jsou spokojené? Proč se jim jejich děti svěřují s problémy? Proč jsou tyto děti vůči svým rodičům otevřenější? Proč nemají potřebu svým rodičům lhát?

Klub dovychovaných rodičů

Přijďte se na vztekání a křik podívat očima dětí

Přijďte si pro inspiraci a odpovědi na otázky na webinář Nevýchovy. Téma je – „Dětské vztekání: Jak zastavit další scénu dřív, než se rozjede“. Webinář poběží celé příští úterý 26. Června 2018 od 8:00 hodin až do půlnoci, zdarma.

S čím vám webinář pomůže?

  • Přijdete na jednoduchou věc, která vám pomůže vztekání vyřešit, aniž byste museli dítě plácnout nebo na něj křičet
  • Odhalíte pravdu o dětských scénách. Nemusíte čekat, až z toho vyroste, se vztekem si poradíte už teď
  • Najdete způsob, jak můžete oba vyjít z rozjeté scény vítězně, i když už ječí, kope kolem sebe a bouchá do věcí. Příště ji zvládnete v klidu
  • Zjistíte, proč děti vlastně vyvádí a o co jim ve skutečnosti jde

Přihlásit se na webinář můžete pomocí tlačítka níže.

webinář nevýchovy únor 2018

Přidat komentář