Workshop zdarma 20. 10. 2016 – Co dělat, když dítě pláče a nedá se uklidnit?

Online webinář - Co dělat, když miminko pláče a nedá se uklidnit?
Kristina F
Autorem Kristina F

Určitě to znáte, už třetí den ,,jedete nonstop“, oči se vám zavírají snad pořád a vy nemůžete využít dopolední klid, kdy konečně to vaše miminko usnulo, protože na vás čeká doma kopa práce a ještě musíte uvařit oběd manželovi, aby měl něco teplého, až se vrátí z práce?

Nebo naopak vaše miminko pláče a vy už jste tak slabá, že pláčete s ním? Nemůžu vypsat všechny příklady, které vás trápí, ale věřím, že dětský pláč je pro všechny mámy to nejhorší, jelikož si neví rady, jak svému miminku pomoc. Snaží se přijít na to, co jejich miminko právě potřebuje, ale nedaří se jim to.

Podívejme se tedy, proč miminko pláče a jaké mohou být příčiny. Zajimá vás, jak plačící dítě konečně uklidnit a jak mu lépe porozumět? V tom případě si nenechte ujít reprízu živého vysílání Nevýchovy. Přihlásit se můžete pomocí tlačítka či odkazu níže.

Proč miminko pláče a jaké jsou nejčastější příčiny – informace z internetu

Novorozenci, miminka i batolata ještě neumějí mluvit, na svět přišli naprosto stejně jako vy a svým pláčem s vámi komunikují. Co jiného by taky měli dělat, než plakat. Dětský pláč komplikuje rodičovství asi ze všeho nejvíce. Rodiče mnohdy nedokáží rozpoznat, co jejich miminko potřebuje, a jsou z toho nešťastní.

 • Existují nějaké rámcové instrukce, které však většinou neplatí (např. že novorozenec prý spí až dvacet hodin denně – Hahaha).

Jak už jsme si probrali v článku: Jak svět vidí děti a proč bychom se jimi měli inspirovat, děti na svět přichází jako nepopsaná kniha, a navíc každé dítě je naprosto originální.  Můžeme tedy říci, že každý novorozenec na svět přichází se svými specifickými potřebami a přáními.

Zkusme vzít v potaz to, že děti řídí touha po uspokojování svých přání. My dospělí se vlastně chováme stejně, jen jsme se v rámci společenských konvencí naučili některá svá přání potlačit, to ale zatím právě malé děti neumí.

Iritující pláč dítěte

Dítě musí pochopit, že vy a dítě jste dvě rozdílné osoby. Navíc si myslí, že každé trápení, jako je mokrá plenka, bolavé bříško či nedostatečný kontakt, lze řešit okamžitě, a proto to dává najevo. Jednoduše řečeno  – dětský pláč je projev, kterým vám dítě dává najevo, že se mu něco nelíbí a vy s tím máte něco udělat. Malé děti se neumí vyjadřovat jinak, než pomocí pláče, proto je důležité, abyste se naučili pláč rozlišovat.

Novorozenecký pláč je vždy prosba o pomoc, vždy znamená totéž – něco je špatně, zjisti co a odstraň to!

WEBINÁŘE

Klub dovychovaných rodičů

Nejčastější příčiny dětského pláče dle internetu

Příčin a možností dětského pláče je nekonečná spousta. Je ale důležité, abyste se naučili pláč rozeznávat. V zásadě platí tato úměra – čím je dítě starší, tím častěji jde o pláč, kterým si chce prosadit své, čili už se nejedná o volání o pomoc.

7 nejčastějších příčin dětského pláče:

 1. Má hlad? – eventuálně žízeň, u novorozenců je to jedno, zvláště pokud je kojíme
 2. Je unavené?
 3. Nechce, nemůže usnout?
 4. Chce se chovat? – potřebuje cítit bezpečí?
 5. Bolest bříška – dětská kolika?
 6. Rostou zoubky?
 7. Má teplotu?

ONLINE VYSÍLÁNÍ NEVÝCHOVY ZDARMA už 20. 10. 2016

Tápete a hledáte, jak se se svým miminkem naladit na společnou vlnu? Potom si nenechte ujít reprízu online vysílání Nevýchovy, ve kterém se Katka tentokrát zaměřila právě na dětský pláč a poradila nám, jak a co dělat, když si už vážně nevíte rady. Jelikož se jedná o reprízu, můžete si přečíst naše postřehy už nyní, v článku: Co dělat, když miminko pláče a nedá se uklidnit.

 • Téma živého vysílání?  “Co dělat, když miminko pláče a vy už nevíte, co s ním”
 • Kdy se bude vysílat? Vysílání proběhne 20. 10. Od 08:00 hodin do 24:00 hodin

Co se ve vysílání dozvíte?

 • Jak reagovat na dětský pláč, když už jste vyzkoušeli všechno, zpíváte, nosíte, skáčete na míči…, ale miminko není k utišení a vyřízené mamce už tečou nervy. 
 • Jak hned od narození komunikovat s děťátkem tak, že vám bude rozumět a vy dokážete rozumět jemu a poznat, co chce, i bez telepatie a znakování. 
 • Jak nový způsob komunikace, který funguje s miminky, využít i se starším dítětem, abyste předešli vztekání, vzdoru a zoufalým scénám, kdy už oba nevíte, kudy kam.

Přihlaste se do živého vysílání už nyní, zadejte svůj e-mail a Katka z Nevýchovy vás bude včas informovat o zahájení. Pokud vám čas vysílání nesedí vůbec, tak to nevadí, záznam bude ke zhlédnutí online až do úterní půlnoci.

WEBINÁŘE

Novinka v Nevýchově

Uvažujete stále o koupi kurzu Nevýchovy, ale cena se vám moc nelíbí? Nevýchova sice cenu za kurz nechala stejnou, můžete jej ale nově zaplatit na 5 splátek po 998 Kč, 14 denní lhůta na vrácení peněz zůstává stejná.

Všechny potřebné informace se dozvíte v článku Kurz výchova nevýchovou – zisk nebo vyhozené peníze?. Chcete-li si rovnou zjistit více o vámi vybraném kurzu, pak využijte tlačítko “vyzkoušet kurz” a budete přesměrováni na stránky Nevýchovy, kde se o vybraném kurzu dozvíte více.

vyzkoušet kurz nevýchovy

Přidat komentář