Online hry: výhody a nebezpečí

Autorem Hedy

Hry jsou běžnou zábavou a koníčky pro lidi všech věkových skupin na planetě. Myšlenka hry však měla určité negativní konotace a pro lepší porozumění dopadu hry na děti a dospělé byl proveden významný výzkum. Naštěstí pro hráče jsou výsledky rozděleny. Hra má mnoho výhod, ale závislost na tomto zvyku může negativně ovlivnit vaše zdraví. Podíváme se na obecné účinky online hraní na člověka.

Jak nám hry prospívají

Zde jsou některé z výhod online hraní: Zlepšuje schopnosti koordinace a multitaskingu Při účasti ve hře musí lidé současně koordinovat své vizuální, sluchové a fyzické pohyby. Například akční hra může vyžadovat, aby hráč ovládal joystick nebo klávesy na klávesnici a současně zobrazoval na obrazovce důležité indikátory postav, jako je úroveň energie, vzhled protivníků, množství munice atd. To vše ovlivňuje výsledek hry. Zvyšuje koncentraci a dovednosti při řešení problémů Dobré videohry mohou udržet pozornost hráče po dlouhou dobu a plně se soustředit k dosažení určitých cílů stanovených ve hře.

Kreativita uživatelů je testována, když se snaží najít různé způsoby, jak vyřešit daný problém, aby se posunuli na další úroveň. Abyste doma neostali u televizoru a set-top boxu, můžete kdekoli hrát online casino bonus bez vkladu, které jsou k dispozici všem od 18 let, na smartphonu nebo tabletu. Zvyšte rychlost a paměť mozku Videohry mohou pomoci zlepšit vizuální a sluchovou paměť. Hráč bude muset poslouchat pokyny ve hře na samém začátku a poté použít informace přijaté během hry. Dovedné používání kláves na klávesnici nebo joysticku prokáže pohybovou paměť. Lidé, kteří často provozují online hry doma, mohou zpracovávat mnoho úkolů rychleji než ostatní. To je skvělý zdroj znalostí V posledních letech mnoho moderních vzdělávacích institucí začlenilo videohry do své metodiky výuky.

Většina z těchto her rozvíjí kognitivní a kreativní dovednosti a usnadňuje učení zábavným a zábavným způsobem. Rozvíjejte dovednosti týmových hráčů Kooperativní hraní i online hry pro více hráčů umožňují hráčům spolupracovat na dosažení společného cíle. Se společným cílem tato hra povzbuzuje lidi, aby vybudovali silný tým prostřednictvím dobrých komunikačních dovedností. To často vede k tomu, že si hráči budují vzájemné vztahy mimo obrazovku. Výhodou mnoha počítačových her je schopnost vydělat na nich peníze. Často existují turnaje s peněžními odměnami. Mnoho blogerů zároveň dostává peníze za sledování streamů nebo hotových videí, která lidem říkají, jak procházet těmito nebo těmi matoucími místy v online hrách.

Jaké jsou škodlivé účinky online hraní

Dlouhodobé hry vedou k nezdravému životnímu stylu. Nonstop hraní často vede k tomu, že hráč je neaktivní na dlouhé hodiny a ponoří se do světa videoher. Zde jsou některé další nevýhody: Problémy se zrakem Dokončení kola u většiny videoher trvá dlouho. To nutí hráče, aby se během hry soustředil, a dlouhodobé soustředění na obrazovku způsobuje namáhání očí. Bolesti zad Stejná poloha těla po dobu několika hodin způsobuje ztuhlost a bolestivost v důsledku nedostatku pohybu, což může vést k chronickým problémům se zády. Migréna Lidé, kteří hrají videohry delší dobu, jsou náchylnější k migréně kvůli intenzivní koncentraci vyžadované při hraní her a také namáhání očí, ke kterému dochází při sledování jasné obrazovky.

Klub dovychovaných rodičů

Agresivní chování a psychické problémy Několik studií ukázalo, že násilné videohry jsou spojeny se zvýšeným agresivním chováním hráčů. Děti jsou vystaveny vyššímu riziku, pokud od útlého věku hrají násilné hry. To může vést k impulzivnějšímu a agresivnějšímu chování. Negativní účinky videohier na zdraví Videohry nejsou samy o sobě nezdravé. Pokud to však budete dělat celé hodiny, může to rychle poškodit vaše fyzické zdraví. Mezi zdravotní problémy, které mohou vzniknout ze závislosti na videohrách, patří hráčův palec (de Quervainova tenosynovitida), spouštěcí prst (stenózující tenosynovitida), tenisový loket (laterální epikondylitida), syndrom karpálního tunelu. Problémy s držením těla jsou mezi hráči neuvěřitelně časté.

Tělo se snaží zaujmout pozici s nejnižší spotřebou energie, pokud je delší dobu na jednom místě. Výsledkem je, že zaoblená ramena, dopředu nakloněná hlava, zakřivená dolní část zad a problémy se zády a krkem později v životě jsou u hráčů běžné.

Výstup

Nakonec mohou být videohry dobré nebo špatné, v závislosti na vašich herních návycích. Moderování je klíčem k úspěchu. Nenechte hry nahradit komunikaci s přáteli, neztrácejte ze zřetele realitu. Sledujte svou náladu, proč hrajete, jak vás hry mohou ovlivnit. Lepší je využít hru tím, že se budete držet ovladače a nenecháte hru ovládat vás.

 

Přidat komentář