Novinky z Nevýchovy – webinář, článek a pomocník pro každou mámu

Novinky z Nevýchovy - webinář, článek a pomocník pro každou mámu
Kristina F
Autorem Kristina F

Další novinkou Nevýchovy pro rodiče je „Pomocník mámy na mateřské dovolené“, skládá se z 5 dílů, které vám Nevýchova bude postupně zasílat na e-mail. Celý průvodce je rozložen do třech týdnů a to z toho důvodu, abyste měla dostatek času se s každou novou informací ztotožnit, vyzkoušet si ji v praxi a postupovat, tak aby i pomocník měl smysl a řád přesně pro Vás.

V každém díle se Katka Králová s Hankou Havrilcovou úzce věnuje těm nejtěžším tématům maminek maličkých dětí. Nejspíše vám tento popis moc neřekl, tak vám ráda prozradím, všechna témata, ale obsah si už musíte projít vy sami. Tento pomocník pomůže každé mámě, která má problém s uspáváním, přebalováním, s vysvětlováním svému batoleti, že něco nesmí apod.

5 dílů = porozumění si s dítětem a pochopení jeho reakcí

1. díl „Pomocníka mámy na mateřské“ – objevíte veliké nevýchovné kouzlo, které vám prozradí, co opravdu je otevřená komunikace s miminkem. Zjistíte, jak s malými dětmi komunikovat tak, aby vám rozuměly. Rodiče často s dětmi mluví jako s nechápavými tvory a pak jim uniká, co všechno jejich děti skutečně vnímají. Napojení se na dítě je pro mámu velmi důležité.

2. díl „Pomocníka mámy na mateřské“ – zjistíte proč, zákazy a věty: „Na to nesahej!“  „Tohle nedělej!“ „To nesmíš“ nefungují a dozvíte se, jak formulovat věty tak, aby jim rozumělo i batole. Dozvíte se také, jak to udělat, tak abyste své dítě nemuseli okřikovat či na něj zvyšovat hlas, aby reagovalo.  Otevřená komunikace je základem celého průvodce a proto i v tomto díle se o ni něco zajímavého dozvíte.

3. díl „Pomocníka mámy na mateřské“ – S Hankou Havrilcovou přijdete na kloub, divokému přebalování. Základním a velmi důležitým pravidlem je, že na “přebalováku” nesmí být jen dítě, potřebuje tam být ještě něco, co se dozvíte ve třetím díle. Vraťte se s Hankou Havrilcovou do plínek a prožijte si očima dítěte, jaké to ležet na “přebalováku”.

Klub dovychovaných rodičů

4. díl „Pomocníka mámy na mateřské“ – Co byste řekla tomu, že byste se ode dneška na uspávání těšila? Měla byste z toho perfektní pocit a z únavných uspávacích hodin by se stal příjemný kratší zážitek, na který jednou budete se slzami v očích vzpomínat. Zjistíte také, co dělat, když se cítíte utahaná a vyčerpaná po celém dni nebo týdnu. Hanka se bude opět věnovat otevřené komunikaci a spolu s ní přijdete na to, co všechno dvouleté děti dokážou, když rodiče zvolní.

5. díl „Pomocníka mámy na mateřské“ – Poslední díl je celý v režii prožitků. Katka s Hankou pro vás natočili skvělé audio, které vám poskytne zážitek z pohledu dítěte. V audiu se dozvíte, co dítě prožívá, když vám něco spolu nejde, zjistíte, kde vznikají záseky. Audio prožitkové cvičení je pro rodiče mnohdy ten zásadní zlom v jejich vztahu s dítětem. V případě, že vám Nevýchova dává smysl, může vám toto audio, změnit pohled na dítě a situace, které se vám odehrávají.

Proč je pomocník o 5 dílech a trvá 3 týdny?

Taky jsem nebyla nadšená z toho, že celý pomocník trvá dlouhé tři týdny, ale při procházení pomocníkem mi došlo, že délka je akorát a možná ještě krátká. Informací, zkušeností a rad je v celém pomocníku snad tisícovka a máma, která je unavená, vyčerpaná a trápí ji, jak jim to společně doma nejde, potřebuje také nějaký čas, aby se změnami a novými přístupy sžila.

Proto doporučuji nepřeskakovat díly, projít si průvodce postupně díl za dílem, aplikovat rady a mít trpělivost a nevzdávat se po každém nezdaru. Vždyť když se chceme naučit jezdit na kole tak to po prvním pádu taky nevzdáme, zvedneme se a zkusíme to znovu. Tak to nevzdávejte, nezavírejte tento článek bez akce, bez vašeho prvního kroku se lepších zítřků totiž nedočkáte.

Přidat komentář

1 Komentář

  • Dobrý den, měla bych zájem o pomocníka mámy na mateřské – 1.-5. díl, nemůžu najít, kde se k němu přihlásit. Děkuji, Jana Studničková