Nevýchovný webinář – Jak pochopit a porozumět dětskému pláči?

Nevýchovný webinář - Jak pochopit a porozumět dětskému pláči?
Kristina F
Autorem Kristina F

Pláč miminka, zařizuje komunikaci s rodičem, mnohdy ale pláč miminka vnímáme jako otravný nebo provokativní. Jako rodiče mnohdy vůbec netušíme, co se nám miminko zrovna snaží říct, vždyť je nakrmené, pochované, přebalené a stejně stále pláče. Hledáme příčiny, jako jsou prdíky, zoubky nebo nemoci, ale nezeptáme se, co když je mu jen horko? Co když, jen potřebuje napít vody?

Co když, jen potřebuje mít mě na očích? A když nás náhodou tyto otázky napadnou, pak se ptáme a nerozmazluji ho moc? Nebude pak všechno ihned chtít a já si už ani v klidu nezajdu na toaletu? Ne, jasně a stručně odpovídám, ne nebude rozmazlené a nestanete se jejich otrokem na dalších 18 let. Vždyť já bych vás přece taky nerozmazlila tím, že bych se snažila, pochopit a porozumět tomu, co potřebujete nebo ano?

O tom, jak miminka komunikují pláčem a jak se naučit pláč rozeznávat hovoří Katka Králová z Nevýchovy na webináři, který se bude opět vysílat už 24. října 2017, od 8:00h do 23:59h téhož dne. Přihlásit se zdarma můžete pomocí tlačítka níže 🙂

webinář nevýchovy říjen 2017

Co se děje v mamince, když dítě začne plakat?

Pláč zařizuje reakci rodiče, a následně také péči. Naše uši jednoduše neumí a nechtějí dětský pláč ignorovat a poslouchat, proto mozek okamžitě signalizuje touhu tohle vyřešit a dítě uklidnit. Takhle to zařídila příroda a nelze to změnit. Brouzdáte na internetu a hledáte odpovědi na to, proč vaše dítě pláče a jak ho máte uklidnit, to je ale bohužel špatně.

Klub dovychovaných rodičů

Internet ani nikdo jiný vám s jasností nemůže říct, co vašemu miminku schází nebo co by potřebovalo, proto vyslechněte si prosím, jak to skutečně s dětským pláčem je. Nebuďte tak ovlivnění tím, co dělají ostatní nebo tím, jak to bylo kdysi, ale dopřejte si, udělat si vlastní názor a porozumět svému dítěti dle sebe a své intuice. Rodiče nejčastěji používají 3 rodičovské strategie.

Za prvé miminko nechávají vyplakat, protože se bojí, že ho rozmazlí anebo proto, že takhle to dělali i jejich rodiče nebo známí. Za druhé utišují miminko vždy a všude, miminko ještě ani nestačí vyjádřit, co chtělo a už má v puse láhev, cumel nebo novou plínu. A ta třetí strategie je, otevřenost a komunikace s miminkem, ale o tom už vám více prozradí Katka na webináři, tak si ho nenechte ujít.

webinář nevýchovy říjen 2017

Přidat komentář