Jak z unavené matky přes noc udělat zase spokojenou mámu?

Jak z utahané matky udělat spokojenou mámu
Kristina F
Autorem Kristina F

Stejně jako každý měsíc reaguji na Katčiny online workshopy i dnes, tentokrát opravdu sama nevím co psát, co je ten tajemný fígl pro utahané matky? Tohle vysílání nebylo dle mého názoru maminkám nijak nápomocné a dnes jsou na tom naprosto stejně jako včera. Akorát jsme znova slyšeli, že si máme odpočinout.

Jenže moje otázka zní jak to udělat, když opravdu nemám vůbec nikoho a jsem s dětmi sama 24h denně? Jde opravdu si najít s více dětmi alespoň hodinku volného času jen pro sebe? ANO. Chcete znát to tajemství? Naleznete ho opět v komunikaci s dětmi a to i s těmi nejmenšími. Vše se dá dohodnout ale je to o vlastních prioritách a rozhodnutích.

Svými pocity ovlivňujeme své děti

Pokud se cítíme nervózní a vyčerpaní, a dítěti budeme tvrdit, že je všechno v pořádku děláme chybu. Děti to vycítí a tímto je učíme své pocity potlačovat a nedávat jim dostatek důležitosti. Naše pocity jsou nejdůležitější, právě naše pocity ovlivňují náš život. Já se nyní při psaní tohoto článku cítím zmatená, v mojí mysli se pere nesčetně myšlenek co psát a já s nimi hraju hru, která první 🙂 Ano jsem pozitivně naladěná a odhodlaná se s vámi znova dělit o své pocity a názory.

Pokuste se tedy dopřát si odpočinek, zaměřený pouze na vás. Nemusí to být tak zaručeně pravidelné, udělejte si to, tak jak to chcete a potřebujete, abyste se vy cítili dobře. Udělat si čas pro sebe je opravdu důležité aby se rodič naladil na pohodovou vlnu a mohlo se naladit i dítě. Katka vysílání pojala více pro rodiče, což jsem ocenila, jelikož rodiče jsou nejdůležitější článek ve výchově. Děti jsou totiž naší kopií, a kdo říká, opak skrývá pouze své chyby a nedostatky, které dělá.

Je to taková skládačka, která vám musí zapadnout, to vy jste základ, od vás se odvíjí budoucnost vašich dětí. Jak vy si to doma nastavíte a dohodnete tak se bude chovat i vaše dítě. Neexistuje, k tomu žádný manuál vaši rodiče ho nedostali a vy ho také nemůžete získat, protože žádný není. Vy samy si řídíte život a je jen na vás, kterým směrem půjdete. Někomu pomůžou knížky někomu různá cvičení a jiní využijí kurzy například Nevýchovu.

Denní plánování

Zaznělo také plánování, to rozhodně doporučuji, začněte si plánovat každý den, nemusíte mít stále nabitý program, aby váš diář nebyl prázdný, ale poznačte si, co budete následující den dělat a zvýrazněte důležité. Uvidíte, jak to bude hned jednodušší, když teda nebudete, ztrácet diář. J Možná vám to přijde, zastaralé mít diář nevadí, existuje spousta aplikací, kalendářů apod. ke stažení. Vždy se dá nalézt řešení.

Je to pouze o vás. Vám to musí vyhovovat, a musíte se cítit spokojeně. Nikdo vám nemůže dát přesné instrukce jak žít a vychovávat děti. Ale my vám můžeme na té cestě rodičovstvím podávat pomocnou ruku a sdílet naše pocity. Podívejte se, Jak svět vidí děti a proč bychom, jsme se měli jimi inspirovat.

Nevýchova šíří do světa moc dobrou věc, líbí se mi její principy, její techniky sama jsem se jich několik naučila a ověřila si, jestli fungují. Mám ale spoustu otázek PROČ a vidím, že nejsem sama, komu se nedostává odpovědi. Rozhodla jsem se tedy pro nás všechny zjistit ty odpovědi, aby to dávalo smysl mě a mohla jsem poskytnout odpovědi i vám.

Klub dovychovaných rodičů

Zajímá vás, co se probíralo minulých vysílání?

26. května Jak správně reagovat, když vaše dítě něco provede

25. června Jak zařídit aby čištění zubů nebyla jen povinnost

28. července Jak z unavené matky přes noc udělat zase spokojenou mámu

25. srpna Jak zvládnout nástup do školky bez slziček

22. září Co dělat, když miminko pláče a nedá se uklidnit

 

Přidat komentář

1 Komentář

  • Já tenhle díl viděla taky a jak píšete v půlce jsem to vypla a měla naprosto stejný názor tahle rada není pro každého. Ne všichni mají babičky a dědečky na hlídání. 🙁